Loeb v úvodu Korsické rallye uvízl v příkopu, vede Ogier

Bastia

Pro devítinásobného mistra světa Sébastiena Loeba skončila první etapa Korsické rallye již ve druhé rychlostní zkoušce. Pár set metrů po jejím startu vyjel z trati a se svým citroënem zůstal zaklíněný v příkopu. Po úvodním měřeném úseku byl čtyřiatřicetiletý Francouz průběžně druhý o bezmála deset sekund za krajanem a svým nástupcem na světovém trůnu Sébastienem Ogierem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Loebova nehoda během Korsické rallyeVideo: sntv

Hned v úvodu soutěže, kterou v minulosti čtyřikrát vyhrál, tak přišel o možnost vylepšit páté místo v březnové Mexické rallye. Tam ještě v polovině vedl, ale pak ho přibrzdil defekt a výměna pneumatiky.

S mistrovstvím světa v rallye se Loeb rozloučil v roce 2012, od té doby v něm startuje jen příležitostně. Letos se má objevit ještě v říjnu na Katalánské rallye.

Na Korsice vede po první etapě lídr mistrovství světa Ogier o 33,6 sekundy před Belgičanem Thierry Neuvillem, třetí je Brit Kris Meeke, jenž zaostává o dalších pět sekund. .

Jan Kopecký je zatím ve čtvrtém dílu sezony s odstupem téměř čtyři a půl minuty jedenáctý.