Rubriky:

Rallye

Živě

Loprais vyhrál Morocco Desert Challenge mezi kamióny i absolutně

22. dubna 2018 15:54 - Rabat

Náročnou osmidenní soutěž Morocco Desert Challenge, navíc výborně obsazenou především v kategorii kamiónů, vyhrála česko-španělská posádka Instaforex Loprais Teamu ve složení Aleš Loprais, Ferran Marco Alcayna a Petr Pokora. Posádka Tatry Queen 69 z Frenštátu pod Radhoštěm vyhrála soutěž nejen v kategorii kamionů, ale také v absolutním pořadí.

 

ww.loprais.cz

Osm etap a téměř dva a půl tisíce kilometrů, nezačalo pro Lopraise nejlépe - musel řešit v jedné etapě tři defekty. Nakonec ale získal tři etapová vítězství a s náskokem 23 minut vyhrál v ostré konkurenci třiatřiceti kamionů před Nizozemcem Martinem van den Brinkem.

„Myslím si, že je to pro nás velké zadostiučinění. Přijeli jsme sem hlavně testovat a chtěli jsme po autě především spolehlivost a rychlost. To vše se tady podařilo a vyhráli jsme. Moc děkuji klukům v kabině a mechanikům a všem našim partnerům, kteří nám zde umožnili startovat," řekl hned po dojezdu do Oujdy Aleš Loprais a připomněl, že část trati vedla místy, kudy projížděl slavný africký Dakar, který jeho strýc Karel šestkrát vyhrál

https://www.facebook.com/AlesLopraisDakarLive/posts/1742811265811388

„Představoval jsem si, že to z pohledu techniky bude horší. Chvíli nás trápily snímače, ale jinak to proběhlo v pořádku. Defekty samozřejmě k tak náročné soutěži patří. Za mě super. Těším se na pokračování," uvedl palubní mechanik Petr Pokora, který startoval v Lopraisem v jedné kabině poprvé.

„Byla to velmi krásná soutěž, ale také velmi náročná. Každý den jsme jeli lépe a lépe a dostali se až do vedení. Aleš a mechanici dělali skvělou práci, já jsem také spokojený a našim výsledkem je toto skvělé vítězství," cituje informace týmu, kterou má Sport.cz k dispozici španělského navigátora Ferrana Marco Alcayna.

Aleš Loprais se svojí posádkou vyhrál nejenom hodnocení kamionů, ale jeho celkový čas 31:02:08 hod stačil také na vítězství absolutní. „Tento závod patří do naší mise Dakar 2019 a je moc příjemní sbírat taková vítězství. Bylo to velmi tvrdé africké dobrodružství ale pro nás velmi úspěšné, protože je zlaté," dodal Aleš Loprais.

kft, Sport.cz, Právo

Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.