Živě

OH v Tokiu si příští rok zachovají původní program

16. dubna 2020 12:11 - Tokio

Olympijské hry v Tokiu se příští rok uskuteční podle stejného programu, jaký byl plánován pro letošek, než byly soutěže kvůli koronaviru odloženy. Shodli se na tom zástupci koordinační komise Mezinárodního olympijského výboru a japonských pořadatelů na dnešním zasedání. Měnit se nebudou ani dějiště jednotlivých soutěží, pořadatelé se nyní musí dohodnout s vlastníky arén.

 

Denis Balibouse, Reuters

Olympijské hry v Tokiu se měly uskutečnit letos od 24. července do 9. srpna, kvůli pandemii koronaviru ale musely být odloženy.

Nový termín byl stanoven od 23. července 2021. Detailní organizační plán a program her chtějí pořadatelé zveřejnit do května. Prioritou přitom bude minimalizace dodatečných nákladů.

Pořadatelé OH nemají plán B pro případ pokračování pandemie

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..