Rubriky:

LOH 2020

OH v Tokiu si příští rok zachovají původní program

16. dubna 2020 12:11 - Tokio

Olympijské hry v Tokiu se příští rok uskuteční podle stejného programu, jaký byl plánován pro letošek, než byly soutěže kvůli koronaviru odloženy. Shodli se na tom zástupci koordinační komise Mezinárodního olympijského výboru a japonských pořadatelů na dnešním zasedání. Měnit se nebudou ani dějiště jednotlivých soutěží, pořadatelé se nyní musí dohodnout s vlastníky arén.

 

Denis Balibouse, Reuters

Olympijské hry v Tokiu se měly uskutečnit letos od 24. července do 9. srpna, kvůli pandemii koronaviru ale musely být odloženy.

Nový termín byl stanoven od 23. července 2021. Detailní organizační plán a program her chtějí pořadatelé zveřejnit do května. Prioritou přitom bude minimalizace dodatečných nákladů.

Pořadatelé OH nemají plán B pro případ pokračování pandemie

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.