Rubriky:

LOH 2020

Přiléhavé šatičky i šortky. Jak se vám líbí české sportovkyně?

24. června 2020 15:54 - Praha

Dlouho chystané olympijské oblečení letos v Tokiu čeští sportovci neobléknou, a tak využili šanci si ho vyzkoušet aspoň v Praze na Vltavě. Při prezentaci další části kolekce se v olympijských tričkách proháněli veslaři Ondřej Synek s Jakubem Podrazilem, kajakáři Josef Dostál s Radkem Šloufem či vodní slalomáři Jiří Prskavec, Amálie Hilgertová a Tereza Fišerová. Jak to českým sportovcům sluší, můžete vidět v následujícím videu.

Sport.cz

Kanoistka Fišerová si pak na břehu radši oblékla mikinu z olympijské kolekce. „Já jsem hrozný zmrzlík, pro mě je mikina a legíny ideální volba,“ ujišťovala. Gymnastka Aneta Holasová zase vyzkoušela přiléhavé sportovní šaty, které mají odkazovat na tradiční oděvy japonských žen. „Jsou pohodlné a příjemné, i když stojím na slunci a je teplo,“ hlásila.

Synek jako účastník čtyř olympiád, z nichž třikrát přivezl medaili, byl jedním ze sportovců, kteří přímo testovali materiály. A zkušený skifař si vzal tričko i do sauny.

Čeští olympionici představili kolekci, zleva vodní slalomáři Jiří Prskavec, Amálie Hilgertová a Tereza Fišerová.

Vlastimil Vacek, Právo

„Dřív se tolik neřešilo, jestli bylo oblečení malé nebo velké. Kolikrát nevětralo, byly hrozné materiály a na sluníčku jste si přišli jako v dece,“ kvitoval důkladnou přípravu na specifické tokijské podnebí.

Celkem 21 artiklů je i v prodeji pro veřejnost, a tak Český olympijský výbor přichystal pro fanoušky výzvu, aby v původně plánovaný den zahájení OH 24. července oblékli venku část olympijské kolekce. Oblečení pro slavnostní zahájení bude představeno až příští rok.

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Letní olympijské hry 2020 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2020


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.