Mezinárodní olympijský výbor uspořádá před OH soutěž v esportu, střílečky však odmítl

22. dubna 2021 17:56 - Lausanne

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) letos uspořádá soutěž v esportu. Takzvaná Olympic Virtual Series bude obsahovat virtuální formu pěti sportů - baseballu, cyklistiky, automobilových závodů, veslování a jachtingu - a potrvá od 13. května do 23. června. Přesně za měsíc poté začnou v Tokiu olympijské hry.

 

@Entropiqteam

"Tato série povzbudí milovníky virtuálního sportu, esportu a počítačových her na celém světě k tomu, aby se představili novému olympijskému publiku," uvedl MOV, jenž zatím neoznámil, o jaké ceny se bude hrát.

Mezinárodní olympijský výbor se snaží přitáhnout mladou generaci a za jednu z možností považuje zařadit esport do olympijského programu. MOV nicméně odmítá ve světě počítačových her populární "střílečky" typu Counter-Strike. Naopak sportovní hry nejsou v herním prostředí tak významné.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.