Živě

Japonská vláda chce před OH více testů pro sportovce z Indie a dalších zemí

27. června 2021 09:49 - Tokio

Japonská vláda chce, aby se sportovci z Indie a dalších zemí nejvíce zasažených koronavirovou variantou delta testovali před odletem na olympijské hry v Tokiu denně po dobu jednoho týdne. Uvedl to bez uvedení zdroje deník Jomiuri Šimbun.

 

twitter@barstoolsports, Twitter

Nové pravidlo, které má platit od 1. července, se kromě Indie týká také sportovců z Malediv, Nepálu, Pákistánu, Srí Lanky a Afghánistánu. Podle protokolu se sportovci musejí během čtyř dnů před odletem otestovat dvakrát.

Kvůli pokračující pandemii, která si vynutila odložení her o jeden rok, nesmějí do Tokia fanoušci ze zahraničí. Stadiony a haly se budou moci zaplnit na padesát procent kapacity, přičemž maximem bude návštěva 10.000 lidí. Olympijské hry začnou 23. července.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..