Živě

Odměny schváleny! Na kolik si přijdou čeští olympijští medailisté?

2. srpna 2021 12:12 - Tokio

Byli v nezvyklé situaci. Získali olympijskou medaili, ale na rozdíl od svých předchůdců neměli úspěšní čeští sportovci ponětí, jaké finanční odměny získají. Až v průběhu her schválila Národní sportovní agentura prémie spojené se ziskem cenných kovů. A jsou stejné jako na zimní olympiádě v Pchjongčchangu, ale vyšší než na posledních letních hrách.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Zatímco ještě v Riu si judista Lukáš Krpálek jako jediný český olympijský vítěz přišel na 1,5 milionu korun, v Tokiu si přilepší on, střelec Jiří Lipták a kajakář Jiří Prskavec o 2 400 000 korun. Zlatý deblový pár Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková si přijde dohromady na 3 180 000 korun.

Navýšeny byly i prémie pro majitele dalších medailí. Střelec David Kostelecký, kanoista Lukáš Rohan a tenistka Markéta Vondroušová inkasují za svá stříbra 1,8 milionu korun, bronzový šermíř Alexander Choupenitch pak získá 1,2 milionu.

Šermíř Alexander Choupenitch s olympijským bronzem.

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem přesvědčen, že si sportovci zaslouží odměny do poslední koruny. Propagace naší země po celém světě, o kterou se zasloužili olympijští medailisté, má pro Českou republiku nevyčíslitelnou hodnotu," prohlásil předseda Národní sportovní agentury Filip Neusser. Stejnou hodnotu budou mít odměny pro úspěšné paralympioniky.

Michal Osoba (Tokio), Sport.cz, Právo

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..