Živě

Řekyně kvůli koronaviru končí v synchronizovaném plavání na OH v Tokiu

3. srpna 2021 10:49 - Tokio

Řecký tým už se nepředstaví v synchronizovaném plavání na olympijských hrách v Tokiu. Čtyři sportovkyně totiž mají pozitivní test na koronavirus, oznámil dnes Řecký olympijský výbor.

 

Antonio Bronic, Reuters

Jedna plavkyně byla pozitivně testována v pondělí, zatímco další tři dnes. Řekyně tak přijdou o možnost kvalifikovat se do středečního finále dvojic či sobotního medailového souboje týmů. Pouze v pondělí tak dvojice Evangelia Papazogluová a Evangelia Plataniotiová absolvovala postupové kolo.

"Od prvního dne, co tým vstoupil do vesnice, nepřišel do kontaktu s dalšími řeckými olympioniky," uvedl výbor. Celkem už pořadatelé v souvislosti s olympijskými hrami registrují 294 pozitivních testů.

ČTK

Časová osa: Letní olympijské hry 2021 v Tokiu

Filtr článků - LOH 2021


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..