Živě

Windsurfař Lavický po druhém dni olympijské regaty klesl na 24. místo

26. července 2021 12:30 - Enošima

Windsurfař Karel Lavický si po druhém dni olympijské regaty o jednu příčku pohoršil. Pětatřicetiletý český reprezentant klesl na předposlední 24. místo. Podle trenéra Patrika Polláka se Lavickému pondělní den vůbec nevydařil.

 

Český svaz jachtingu

"V první rozjížďce Karel otočil po startu hned na pravobok a při přejezdu před startovní lodí zachytil kotevní lano startovního katamaránu a hodil katapult. Foukalo fajn, ale s počáteční ztrátou se toho v této konkurenci už mnoho udělat nedá," uvedl v tiskové zprávě Pollák.

Ve druhé jízdě se podle něj v okamžiku startu změnil vítr a začal chaos na hranici skluzu. "Nic Karlovi nevycházelo, a tak stejně jako celá polovina startovního pole nestihl v této rozjížďce limit a připsal si DNF (nedokončil)," dodal kouč. Nepovedený den vyvrcholil předčasným startem v poslední rozjížďce.

Ve středu má Lavický volný den, pak ho čekají dva další závodní dny a šest rozjížděk.

Dvě ze tří pondělních rozjížděk ovládl Thomas Goyard z Francie, ale ve vedení je v polovině závodu trojnásobný mistr světa Kiran Badloe z Nizozemska. Do sobotní medailové jízdy postoupí deset nejlepších windsurfařů.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.

Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..