Skvělý úspěch! Taneční pár sourozenců Taschlerových se kvalifikoval na ZOH

25. září 2021 19:42 - Oberstdorf
(Aktualizováno: 25. září 2021 20:13)

Taneční pár Natálie a Filip Taschlerovi v Oberstdorfu získal místo na zimních olympijských hrách 2022 v Pekingu. Česko bude mít poprvé v samostatné historii obsazené na olympiádě všechny krasobruslařské kategorie. Taschlerovi při dodatečné kvalifikaci na Nebelhorn Trophy neudrželi druhou příčku po rytmickém tanci a klesli na pátou pozici, ale v redukovaném pořadí obsadili poslední postupové čtvrté místo. Německý pár, který skončil druhý, totiž o místo na olympijských hrách neusiloval.

 

Twitter

Mladí čeští tanečníci ve volném tanci nezopakovali výkon z Lombardia Trophy v Bergamu, kde si ziskem 104,29 bodu před dvěma týdny vytvořili nový osobní rekord. Tentokrát získali o 1,82 bodu méně. Partnerka chybovala při jedné ze sólových otoček a po jízdě se bouchla dlaní do čela.

Velmi napjatě pak poměrně dlouho čekali na známky. Když se objevili na průběžné čtvrté pozici, která znamenala jistotu postupu, mísila se u nich radost s úlevou. Olympijské místo sice oficiálně vyjeli pro stát, ale Česko žádný jiný kvalitní seniorský taneční pár nemá a navíc svaz razí zásadu, že na ZOH jedou závodníci, kteří zajistili kvótu.

Taschlerovi, kteří loni tradiční závod v Oberstdorfu vyhráli, ve vyrovnaném závodě zaostali o 76 setin bodu za druhými Němci Katharinou Müllerovou a Timem Dieckem. Za sebou měli velký odstup, šestí Maďaři na ně ztratili přes dvanáct bodů.

Přidali se díky tomu k Michalu Březinovi, Elišce Březinové a sportovní dvojici Jelizaveta Žuková, Martin Bidař, kteří se kvalifikovali z mistrovství světa. Všechny čtyři kategorie mělo tuzemské krasobruslení na olympiádě naposledy v Albertville 1992 ještě v barvách společného Československa.

Krasobruslařský závod Nebelhorn Trophy v Oberstdorfu (Německo), dodatečná kvalifikace na ZOH v Pekingu:
Ženy - konečné pořadí:
1. Liuová (USA) 207,40 bodu,
2. Kurakovová (Pol.) 193,58,
3. Safonovová (Běl.) 190,29.
Taneční páry - konečné pořadí:
1. Turkkilaová, Versluis (Fin.) 181,19,
2. Müllerová, Dieck (Něm.) 173,74,
3. Kazakovová, Revija (Gruz.) 173,20,
...5. Taschlerová, Taschler (ČR) 172,98.
ČTK

Časová osa: Zimní olympijské hry 2022 v Pekingu

Filtr článků - ZOH 2022


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.