Rubriky:

Atletika

Lyles zaběhl na mistrovství USA nejrychlejší stovku sezóny

23. června 2018 09:10 - Des Moines

Dvacetiletý Noah Lyles zaběhl ve finále atletického mistrovství USA nejrychlejší stovku sezóny a v čase 9,88 získal první titul v kariéře. Mladý sprinter je nyní držitelem nejlepšího výkonu roku na obou nejkratších tratích, 200 metrů zaběhl v květnu v Eugene za 19,69.

 

Charlie Neibergall, ČTK/AP

Lyles v dramatickém finále v Des Moines porazil o dvě setiny sekundy Ronnieho Bakera, třetí byl za rovných deset sekund Kendal Williams. Lyles, jenž je považován spíše za specialistu na dvoustovku, už v semifinále vyrovnal letošní nejlepší čas 9,89, který vytvořil jeho krajan Mike Rodgers v rozběhu. Do semifinále třiatřicetiletý sprinter bez udání důvodů nenastoupil.

„Nečekal jsem, že první americký titul získám na stovce, vždycky jsem myslel, že to bude dvoustovka, kterou miluju. Takže jsem za vítězství na stovce velmi šťastný," uvedl Lyles, jemuž k vítězství pomohla i absence největších hvězd. Vzhledem k tomu, že letošní národní šampionát neslouží jako jediný za čtyři roky jako kvalifikace na MS či OH, nezúčastnili se ho mistr světa Justin Gatlin ani halový světový rekordman Christian Coleman.

Nejkratší sprint žen vyhrála v čase 10,91 Aleia Hobbová, která se stala první univerzitní vítězkou šampionátu od roku 1991.

Taylorovi se nedařilo

Nevydařený večer prožil mistr světa v trojskoku Christian Taylor, jenž nejprve nepostoupil v běhu na 400 m a poté ani ve své hlavní disciplíně, kterou vzdal po prvním kvalifikačním pokusu. „Po čtvrtce jsem měl těžké nohy. Tady se dá hodně ztratit, ale málo získat," poznamenal.

Pomalejší časy než v Iowě se v pátek běhaly na jamajském šampionátu v Kingstonu. Při absenci bývalého mistra světa Yohana Blakea, jenž byl v semifinále diskvalifikován za ulitý start, vyhrál finále stovky v osobním rekordu 10,07 Tyquendo Tracey.

Titul mezi ženami získala olympijská vítězka Elaine Thompsonová, která po špatném startu doběhla první v čase 11,01. V závěru naopak po bleskovém startu zvadla trojnásobná mistryně světa Shelly-Ann Fraserová-Pryceová a byla druhá (11,09).

Mistrovství USA v atletice v Des Moines:
Muži
100 m (vítr +1,1 m/s):
1. Lyles 9,88
2. Baker 9,90
trojskok:
1. Scott 17,37
kladivo:
1. Winkler 73,76
desetiboj:
1. Ziemek 8294
Ženy
100 m (+0,6):
1. Hobbsová 10,91
chůze 20 km:
1. Michtaová-Coffeyová 1:25:21,59
ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.