Rubriky:

Atletika

Bývalá čtvrtkařská šampionka Ohuruoguová ukončila kariéru

30. června 2018 13:43 - Londýn

Olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů Britka Christine Ohuruoguová ukončila v 34 letech atletickou kariéru. V loňské sezoně prožila velké zklamání, když se nekvalifikovala na světový šampionát v Londýně.

 

Jan Kucharčík

"Po té loňské sezoně jsem ještě končit nechtěla, ale studia v kombinaci se zraněním mi nedovolily letos pořádně trénovat," uvedla Ohuruoguová.

Olympijské zlato získala v roce 2008 v Pekingu, kde přitom málem nestartovala. Za tři zmeškané dopingové testy v letech 2005 a 2006 jí hrozil podle britských pravidel doživotní olympijský distanc, národní arbitráž však vyhověla jejímu odvolání. V roce 2012 v Londýně přidala olympijské stříbro, kromě toho pomohla na hrách ke dvěma bronzům britské čtvrtkařské štafetě.

Mistrovství světa ovládla v letech 2007 a 2013. Ve štafetě získala ještě stříbro a pět bronzů.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.