Rubriky:

Atletika

Sprinterka Campbellová čeká dítě, možná s atletikou skončí

9. ledna 2019 15:08 - Kingston

Jamajská sprinterská hvězda Veronica Campbellová-Brownová je těhotná. Šestatřicetiletá trojnásobná olympijská vítězka z let 2004 a 2008 neví, jestli se po porodu ještě k atletice vrátí.

 

Jan Handrejch, Právo

Campbellová-Brownová své těhotenství oznámila na instagramu, kde zveřejnila fotografii, jak si po boku manžela Omara Browna podpírá těhotenské bříško. "Naše životy se brzy navždy změní. Těšíme se na rodičovství a na všechny radosti a výzvy, které přináší," napsala atletka.

Hvězdná sprinterka v Aténách 2004 i o čtyři roky později v Pekingu vyhrála dvoustovku, na hrách v Řecku také pomohla ke zlatu jamajské štafetě. Celkem má ve sbírce osm olympijských medailí, tu poslední z Ria 2016, kde Jamajčanky získaly stříbro ve štafetě na 4x100 metrů.

Campbellová-Brownová, jejíž kariéru narušila v roce 2013 dopingová kauza, možná s atletikou skončí. "V téhle chvíli si nejsem jistá, jestli se vrátím k závodění, protože hlavním cílem je přivítat naše dítě a poskytnout mu to nejlepší zázemí," doplnila Jamajčanka, která také vlastní deset medailí z mistrovství světa včetně tří zlatých.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika