Rubriky:

Atletika

Halová mistryně světa v běhu na 400 metrů Adekoyaová dopovala

14. ledna 2019 12:42 - Monaco

Halová mistryně světa v běhu na 400 metrů Kemi Adekoyaová z Bahrajnu měla pozitivní dopingový test a do vyřešení případu má zastavenou činnost. V těle atletky, jež se v létě zaměřuje spíše na 400 metrů překážek, odhalila listopadová analýza vzorku anabolický steroid stanozolol. Oznámila to jednotka pro bezúhonnost atletiky.

 

Alexander Zemlianichenko, ČTK/AP

Nigerijská rodačka, jež ve středu oslaví 26. narozeniny, začala reprezentovat Bahrajn v roce 2014. O dva roky později triumfovala na čtvrtce na HMS v Portlandu a na olympijských hrách v Riu de Janeiro postoupila na stejné trati do semifinále díky dosud platnému osobnímu rekordu 50,72.

V loňském roce patřilo jedné ze soupeřek exmistryně světa Zuzany Hejnové osmé místo ve světových tabulkách běhu na 400 metrů překážek a ovládla na této trati například Asijské hry. Je národní rekordmankou časem 54,12.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.