Rubriky:

Atletika

Únavová zlomenina. Česká hvězda v hale nevyběhne

7. února 2019 16:01 - Praha

V hale získal dvě světová stříbra, v Praze se před čtyřmi lety slavně stal mistrem Evropy. Letos ale český rekordman na patnáctistovce Jakub Holuša do žádného závodu pod střechou nevyběhne. Důvodem jsou přetrvávající obtíže způsobené únavovou zlomeninou a následným zánětem kyčle.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Holuša, jenž se připravuje ve skupině vedené polským koučem Tomaszem Lewandowským, poprvé vyrazil trénovat do běžecké Mekky v Keni, ale v hale svou přípravu nevyužije. „Přes velké úsilí a kvalitní trénink bohužel musím plány na halovou sezonu zrušit,“ ohlásil.

Až měsíc v klidu

Vyšetření odhalila, že se jedná o první stupeň únavové zlomeniny a v důsledku přetížení došlo k otoku kosti a zánětu. Holušu čekají tři až čtyři týdny klidu, než se vrátí do tréninkového procesu.

Opavský rodák měl být v úterý jednou z hvězd ostravského mítinku Czech Indoor Gala, následující víkend je ve stejné hale na programu mistrovství republiky jako poslední šance na plnění limitů pro halové mistrovství Evropy v Glasgow.

Na úterní mítink, kde měl běžet osmistovku, dorazí Holuša aspoň jako host. „Věřím, že mě Filip Šnejdr a Lukáš Hodboď dobře zastoupí,“ říká a vyhlíží už letní sezonu. „Do karet mi hraje i to, že světový šampionát je později než obvykle,“ připomíná termín MS v katarském Dauhá na přelomu září a října.

sob, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika