Rubriky:

Atletika

Na halové ME pojedou i vícebojaři Klučinová a Sýkora

20. února 2019 12:16 - Praha

Na halovém atletickém mistrovství Evropy v Glasgow se představí i Eliška Klučinová a Jiří Sýkora. Čeští šampioni se dostali mezi dvanáctku pozvaných vícebojařů v obou kategoriích. Sýkora je v letošních evropských tabulkách sedmý a Klučinové patří osmé místo. Ve výpravě, která příští týden zamíří do Skotska, tak může být celkem 22 atletů, nominaci svaz oznámí ve čtvrtek.

 

Jan Kucharčík

Sýkora nedávno získal v pražské Stromovce první sedmibojařský titul v kariéře v osobním rekordu 6006 bodů. Juniorský mistr světa z roku 2014 se v Glasgow pokusí vylepšit desáté místo z předloňského šampionátu v Bělehradě, kde získal bronz Adam Sebastian Helcelet. Evropské tabulky vede Belgičan Thomas Van Der Plaetsen výkonem 6132 bodů.

Klučinová se objeví na halovém mistrovství Evropy poprvé od roku 2015, kdy v Praze vybojovala třetí místo. Na letošním domácím šampionátu držitelka českého rekordu v pětiboji (4687 bodů) nasbírala 4462 bodů. Nejlepší Evropankou sezony je Francouzka Solene Ndamaová s výkonem 4672 bodů.

Ve startovní listině pro Glasgow jsou i britská hvězda Katarina Johnsonová-Thompsonová či rakouská medailistka z vrcholných akcí Ivona Dadicová, které zatím v letošních tabulkách žádný výkon nemají. Největší vícebojařská hvězda současnosti Francouz Kévin Mayer na halovém ME nebude.

Během dneška by měla oznámit své rozhodnutí, zda bude na šampionátu ve Skotsku startovat, také běžkyně Zuzana Hejnová. Česká překážkářka má splněný limit na hladké čtvrtce, nechtěla ale do Glasgow cestovat jen na rozběh. "Ještě zkusím pár rychlostních tréninků a když budu cítit, že jde forma nahoru, tak bych jela," uvedla o víkendu na halovém mistrovství republiky v Ostravě.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika