Rána pro české atlety, před odletem přišli o největší hvězdu

27. února 2019 10:44 - Praha

Velká nepříjemnost potkala českou atletickou výpravu krátce před odletem na halovém mistrovství Evropy v Glasgow. Kvůli nemoci se musel omluvit čtvrtkař Pavel Maslák, jenž měl ve Skotsku útočit na své celkově sedmé zlato v řadě z vrcholné halové akce.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Masláka nachlazení přibrzdilo už před domácím šampionátem, kde se představil na šedesátce. Pak ještě odjel na mítink do Düsseldorfu, kde nakonec neúspěšně bojoval o obhajobu vítězství ve World Indoor Tour, ale už tam si po závodě stěžoval, že se necítí úplně fit. O víkendu se jeho stav zhoršil.

„V sobotu jsem ještě trénoval, ale pak jsem ulehl s horečkami, které mám pořád. V pátek jsou na programu dvě čtyřstovky, a to bych těžko zvládnul," řekl Deníku.

Maslák měl mezi přihlášenými čtvrtkaři třetí čas, nyní se na pozici trojky podle letošních tabulek posune další český sprinter Jan Tesař. V Glasgow se představí také Vít Müller, naopak Patrik Šorm, který je také mezi přihlášenými, už Masláka nahradit nestihne a chystá se na letní sezonu.

sob, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.