Rubriky:

Atletika

Živě

Překážkář sestřelil soupeře v cílové rovince. Ten v pádu přesto dokázal vyhrát

17. června 2019 12:37 - Rabat/Praha

Tohle muselo bolet. Netradiční vyvrcholení měl běh na 110 metrů překážek nedělní Diamantové ligy v marockém Rabatu. Rus Sergej Šubenkov proletěl cílem v pádu hlavou napřed. Srazil ho totiž do té doby vedoucí Jamajčan Omar McLeod.

sntv

Olympijský vítěz z Ria 2016 McLeod se záhy po startu dostal do vedení závodu. Za poslední překážkou ale ztratil rovnováhu a záhy bylo jasné, že za cílovou pásku se nepodívá. Během pádu ovšem nešťastně sestřelil také svého soupeře v sousední dráze Šubenkova.

Mistr světa z Pekingu 2015 Šubenkov proletěl cílem hlavou napřed a o tartan si odřel své rameno. Přesto časem 13,12 vyrovnal rekord mítinku Američana Davida Olivera.

Oba atleti brali svůj karambol naštěstí sportovně, a v cíli tak došlo i na omluvu a přátelské obejmutí. Hvězdou Diamantové ligy v Rabatu se stala světová rekordmanka Genzebe Dibabaová z Etiopie, která vyhrála patnáctistovku v nejlepším světovém čase za poslední tři roky 3:55,47.

pb, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.