Živě

Překážkář sestřelil soupeře v cílové rovince. Ten v pádu přesto dokázal vyhrát

17. června 2019 12:37 - Rabat/Praha

Tohle muselo bolet. Netradiční vyvrcholení měl běh na 110 metrů překážek nedělní Diamantové ligy v marockém Rabatu. Rus Sergej Šubenkov proletěl cílem v pádu hlavou napřed. Srazil ho totiž do té doby vedoucí Jamajčan Omar McLeod.

sntv

Olympijský vítěz z Ria 2016 McLeod se záhy po startu dostal do vedení závodu. Za poslední překážkou ale ztratil rovnováhu a záhy bylo jasné, že za cílovou pásku se nepodívá. Během pádu ovšem nešťastně sestřelil také svého soupeře v sousední dráze Šubenkova.

Mistr světa z Pekingu 2015 Šubenkov proletěl cílem hlavou napřed a o tartan si odřel své rameno. Přesto časem 13,12 vyrovnal rekord mítinku Američana Davida Olivera.

Oba atleti brali svůj karambol naštěstí sportovně, a v cíli tak došlo i na omluvu a přátelské obejmutí. Hvězdou Diamantové ligy v Rabatu se stala světová rekordmanka Genzebe Dibabaová z Etiopie, která vyhrála patnáctistovku v nejlepším světovém čase za poslední tři roky 3:55,47.

pb, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.