Rubriky:

Atletika

Živě

Stříbrná maratonkyně z Ria dostala čtyřletý trest za EPO

17. června 2019 13:17 - Monako/Praha

Stříbrná olympijská medailistka v maratonu z Ria de Janeiro Eunice Kirwaová dostala čtyřletý distanc za doping. Komise pro bezúhonnost atletiky (AIU) oznámila, že pětatřicetiletá rodačka z Keni reprezentující Bahrajn byla pozitivně testována na krevní doping EPO a od května jí zastavila činnost.

 

Robert F. Bukaty, ČTK/AP

Kirwaová je druhou distancovanou maratonkyní ze stupňů vítězů v Riu. Keňská šampionka Jemima Sumgongová dostala taktéž za EPO původně čtyřletý trest, který jí AIU letos v lednu zdvojnásobila za lhaní při vyšetřování. Olympijské medaile nicméně oběma vytrvalkyním zůstanou.

Minulý týden byl suspendován bratr Kirwaové Felix, jenž se také věnuje maratonskému běhu. Dostal devítiměsíční distanc za užití strychninu, jenž je znám především jako jed na krysy, ale může sloužit k povzbuzení dýchání a krevního oběhu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.