Živě

Šest let po rozlučce je Šebrle zpět. Ale v úplně jiné roli

20. června 2019 08:22 - Ostrava

Před šesti lety se na konci kariéry s nadšenými diváky loučil při čestném kolečku, dnes se Roman Šebrle na plochu vítkovického stadionu vrací. Olympijský vítěz a bývalý světový rekordman přijal nabídku, aby Zlatou tretru moderoval na ploše.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Šebrle se po konci kariéry vydal na dráhu moderátora, ve zprávách na Primě či při společenských akcích. Dnes si ještě jednou projde startovní listiny a večer si odbude premiéru před plným stadionem.

„V roce 2010 jsme se v Kladně zranili i s Bryanem Clayem, tak jsem pak moderoval desetiboj s Pepou Karasem, letos jsem si to vyzkoušel na dvou výškařských závodech s Jackem Přibáněm. Tohle bude něco jiného, ale moc se těším,“ ujišťoval.

Desetibojař Roman Šebrle se loučil s diváky i s kariérou na atletickém mítinku Zlatá tretra 2013 v Ostravě. Dnes se na plochu vítkovického stradionu vrátí.

Vlastimil Vacek, Právo

Bude se starat o atmosféru

Na ploše letos nahradí televizního komentátora Michala Dusíka a vytvoří dvojici s Liborem Boučkem. „On je u nás bezkonkurenční, povede to, umí perfektně anglicky, tak zvládne všechny rozhovory. Já se budu starat o atmosféru a na starost budu mít dálku, kouli a mužský oštěp,“ vypočítává.

„Mojí úlohou bude do toho vložit něco ze svého pohledu sportovce, který s těmi disciplínami má zkušenost,“ popisuje.

Vícebojař Roman Šebrle ještě v dobách aktivní kariéry.

Ivana Roháčková

Šebrle i jako vícebojař patřil k pravidelným účastníkům mítinku. „Pamatuju si, jak jsme tu závodili s Bryanem Clayem v kouli, to byla spíš taková legrace,“ říká.

„Pak jak jsem běžel třístovku s Jeremym Warinerem. I když jsem zaběhl solidní čas, tak jsem se ani nevlezl do obrazovky, jak jsem byl za ním,“ směje se. „A pak si samozřejmě vybavím tu svoji rozlučku,“ dodává.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.