Rubriky:

Atletika

Živě

WADA předala atletické komisi data z moskevské laboratoře

20. června 2019 13:13 - Moskva

Světová antidopingová agentura (WADA) předala Komisi pro bezúhonnost atletiky (AIU) zhruba 110.000 počítačových souborů s daty z moskevské laboratoře. Jedná se o data z období od roku 2012 do srpna 2015, která mohou teoreticky odhalit dopingové případy ruských atletů, které byly původně ututlány.

 

Twitter

WADA získala data z moskevské laboratoře letos v lednu po tahanicích s ruskými funkcionáři a následně její pracovníci strávili několik měsíců jejich tříděním. AIU předali v úterý balíček o velikosti 500 gigabitů, komise uvedla, že se jimi okamžitě začne zabývat.

Kvůli množství dopingových případů právě z období 2012-2015 mezinárodní federace IAAF Ruský atletický svaz v listopadu 2015 suspendovala. Před dvěma týdny tento trest už poněkolikáté prodloužila a Rusku hrozí, že pod státní vlajkou nebudou moci jeho atleti startovat ani na podzimním mistrovství světa v Dauhá.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.