Hejnová doběhla v Diamantové lize v Monaku třetí

Zuzana Hejnová doběhla na mítinku Diamantové ligy v Monaku třetí v závodu na 400 metrů překážek. I při třetím letošním startu v prestižním seriálu tak dvojnásobná mistryně světa skončila na medailové pozici. Oštěpař Jakub Vadlejch hodil rovných 81 metrů a obsadil šesté místo.

Třetí letošní závod Diamantové ligy pro Zuzanu Hejnovou a třetí stupně vítězů. V Monaku doběhla třetí.

V Monaku padl i světový rekord, o který se postarala Sifan Hassanová v závodě na jednu míli. Časem 4:12,33 překonala nizozemská běžkyně výkon Rusky Světlany Mastěrkovové z roku 1996 o 23 setin sekundy.

Hejnová dosáhla času 54,55 sekundy a za svým letošním maximem z Lausanne, kde byla druhá, zaostala o 44 setin. "Čas je o něco horší než v Lausanne, ale umístění na bedně se určitě počítá. Zkusila jsem to o něco rychleji rozběhnout, a tak mi na konci zbylo méně sil. Další zastávka mě čeká za týden v Londýně, kam se moc těším," uvedla Hejnová na facebooku České atletiky.

Suverénně zvítězila Sydney McLaughlinová, která se výkonem 53,32 dostala do čela letošních světových tabulek, druhá byla další Američanka Ashley Spencerová. Ta českou reprezentantku porazila o devět setin.

Stejně jako v Monaku skončila Hejnová třetí také v červnu na Diamantové lize v Římě. Jejím letošním maximem je umístění i čas z minulého týdne z Lausanne.

Polský tyčkař Piotr Lisek vylepšil v Monaku vlastní nejlepší výkon roku.

Rovněž Vadlejch dopadl podobně jako při předchozích startech v této sezoně Diamantové ligy - v Šanghaji byl šestý, v Oslu pátý. Vyhrál Němec Andreas Hofmann (87,84), letošní jednička Magnus Kirt z Estonska v poslední sérii přehodil olympijského vítěze Thomase Röhlera, ale s Hofmannem prohrál o 37 centimetrů.

Nijel Amos z Botswany vyhrál osmistovku v čase 1:41,89 a postaral se tak o nejrychlejší závod za posledních sedm let. Sám ale má osobní rekord ještě o 16 setin lepší, v Londýně 2012 si díky němu doběhl pro olympijské stříbro za světovým rekordmanem Davidem Rudishou (1:40,91).

Nijel Amos z Botswany vyhrál osmistovku ve skvělém čase 1:41,89 min.

Pozici letošní světové jedničky potvrdil polský tyčkař Piotr Lisek, který vyhrál výkonem 602 cm a vlastní národní rekord a nejlepší výkon roku posunul o jeden centimetr. Stovku rozhodla setina sekundy, o kterou byl v cíli dříve mistr světa Justin Gatlin (9,91) před dalším Američanem Noahem Lylesem.

Rychlá byla také další americká překážkářka, na stovce triumfovala Kendra Harrisonová v druhém čase sezony 12,43. Výšce tradičně dominovala Ruska Maria Lasickeneová, které tentokrát stačilo k vítězství skočit rovné dva metry. Stovku rozhodla setina sekundy, o kterou byl v cíli dříve mistr světa Justin Gatlin (9,91) před dalším Američanem Noahem Lylesem.