Bratři Forejtové získali na juniorském ME stříbro a bronz v disku

Bratři Michal a Jakub Forejtovi získali na juniorském mistrovství Evropy atletů ve Švédsku stříbro a bronz v hodu diskem. Michal Forejt si v předposlední finálové sérii vylepšil osobní rekord téměř o metr na 62,17 a na vítězného Španěla Yasiela Sotera ztratil 76 centimetrů. Jakubu Forejtovi vynesl třetí místo hod dlouhý 61,64 metru.

Michal Forejt, stříbrný český diskař na mistrovství Evropy juniorů.

O medaili bojovala také dálkařka Linda Suchá, která skončila čtvrtá. Sedmnáctiletá plzeňská atletka si posunula osobní rekord na 626 cm, bronzová Britka Holly Millsová skočila o 24 centimetrů dál. Ve finále startoval také oštěpař Martin Florian, jenž obsadil páté místo.

O první českou medaili na šampionátu v Borasu se v sobotu postarala čtvrtkařka Barbora Malíková. Dorostenecká mistryně světa i Evropy ve finále překonala 38 let starý národní juniorský rekord Taťány Kocembové a doběhla třetí.