Mílaři Holuša a Sasínek se přiblížili limitu na MS

Bern

Jakub Holuša a Filip Sasínek zaběhli na trati 1500 metrů na mítinku v Bernu limit Českého atletického svazu pro start na mistrovství světa v Dauhá. K limitu mezinárodní federace IAAF, jenž je 3:36,00, se oba přiblížili na rozdíl necelé sekundy.

Český atletický reprezentant Jakub Holuša.

Jednatřicetiletý Holuša ve svém nejlepším letošním výkonu 3:36,65 doběhl třetí, jeho o osm let mladší reprezentační kolega Sasínek byl čtvrtý za 3:36,83. V čase 3:36,07 vyhrál Švéd Kalle Berglund.

"Jsem rád, že jsem se posunul na tuto úroveň, ale cítím, že potřebuju závodit. Mělo by to jít ještě dolů. Směrem k dalšímu průběhu sezony mám dobré pocity," uvedl na facebooku Top Athletics český rekordman Holuša, jenž kvůli únavové zlomenině kyčle letos nestartoval v hale a první start absolvoval začátkem června na Memoriálu Josefa Odložila v Praze.