Rubriky:

Atletika

Živě

Sprinter Coleman popřel, že by se vyhnul třem dopingovým testům

24. srpna 2019 22:18 - New York

Americký sprinter Christian Coleman popřel, že by se za posledních 12 měsíců vyhnul dopingové kontrole, o čemž tento týden informoval britský deník Daily Mail. Úřadující vicemistr světa, jehož čas 9,81 na stovce je letos nejlepší na světě, počítá s účastí na blížícím se světovém šampionátu v Dauhá.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Jsem člověk, který nebere žádné doplňky stravy, takže mi ani nedělají starosti žádné dopingové testy. To, o čem se teď hodně psalo v souvislosti s údajným porušením pravidel, prostě není pravda," uvedl v prohlášení třiadvacetiletý Coleman.

"Jsem přesvědčený o tom, že na slyšení 4. září se celá záležitost vyjasní a budu závodit na mistrovství světa v Dauhá," dodal americký sprinter, jenž bývá pasován do role nástupce Usaina Bolta.

Sprinterská hvězda čelí vážnému podezření. Olympiáda i světový šampionát jsou v ohrožení!

Případem se podle Daily Mailu zabývají americká antidopingová agentura USADA, světová antidopingová agentura WADA a komise mezinárodní federace IAAF pro bezúhonnost atletiky. Nikdo se ale zatím ke kauze oficiálně nevyjádřil.

Coleman se nyní podle listu s pomocí svých právníků snaží minimálně jednu ze započítaných kontrol zpochybnit. Pokud se mu to nepodaří, čeká ho podle pravidel USADA v případě prvního provinění trest až na dva roky.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.