Rubriky:

Atletika

Jamajská sprinterská naděje Williamsová asi přijde o MS v Dauhá

11. září 2019 10:44 - Praha

Jamajská sprinterská naděje Briana Williamsová s největší pravděpodobností přijde o atletické mistrovství světa v Dauhá. Do uzávěrky přihlášek se nestihne projednat její dopingový případ. U juniorské mistryně světa v běhu na 100 a 200 metrů kontrola zjistila zakázané diuretikum hydrochlorothiazid. Podle pravidel IAAF jí hrozí až čtyřletý trest, diuretiky je možné maskovat užití jiných dopingových látek včetně steroidů.

 

Profimedia.cz

Na předběžném slyšení byl termín projednávání její kauzy u antidopingové disciplinární komise stanoven na 23. až 25. září. Světový šampionát v Dauhá, kam se sedmnáctiletá sprinterka kvalifikovala třetím místem na národním šampionátu v juniorském národním rekordu 10,94, začne 27. září.

Jamajská nominace by ale měla být zveřejněna dnes, takže se Williamsová nestihne dostat do týmu, i kdyby byla očištěna. Hodlá se hájit, že se zakázaná látka do jejího těla dostala z volně prodejného léku na nachlazení.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.