Rubriky:

Atletika

Dva keňští vytrvalci nebudou na MS kvůli chybějícím kontrolám

25. září 2019 09:45 - Nairobi

Keňští vytrvalci Michael Kibet a Daniel Simiyu nebudou moci kvůli nesplnění antidopingových podmínek startovat na mistrovství světa v Dauhá. Nejlepší dva běžci na 5000 metrů z letošního národního šampionátu se nepodrobili povinným třem mimosoutěžním kontrolám, což byla jedna z podmínek ke startu na atletickém šampionátu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Keňští funkcionáři do poslední chvíle doufali, že mezinárodní federace IAAF umožní oběma běžcům v Dauhá startovat, nakonec ale výprava odletěla do Kataru bez nich. Do pětikilometrového závodu tak Keňané nasadí jen dva muže, Nicholase Kimeliho a Jacoba Kropa.

Vytrvalecká velmoc Keňa je pod přísným dohledem Jednotky pro bezúhonnost atletiky (AIU) kvůli množství dopingových případů z poslední doby. V minulých pěti letech bylo za porušení pravidel potrestáno zhruba 60 Keňanů, mimo jiné bývalý olympijský vítěz v běhu na 1500 metrů Asbel Kiprop, olympijská šampionka v maratonu Jemima Sumgongová či vítězka maratonů z Bostonu a Chicaga Rita Jeptoová.

Rusové budou na MS definitivně jako neutrální atleti, trest trvá

Keňská výprava tak před MS utrpěla další ztráty. Minulý týden vzdal kvůli zranění účast obhájce titulu na 1500 m Elijah Manangoi, půlkařka Jackline Wambuiová a čtvrtkařka Linda Kagehaová nemohou závodit kvůli příliš vysoké hladině testosteronu v těle.

Úžasný čas! Keňan Kamworor výrazně vylepšil světový rekord v půlmaratonu

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika