Mazala jsem vřed po protéze, tvrdí. Teď paralympijské šampionce hrozí trest za doping

6. listopadu 2019 19:10 - Řím

Dvojnásobná paralympijská vítězka v běhu na 100 metrů Italka Martina Caironiová měla pozitivní dopingový test na anabolický steroid klostebol. Třicetiletá atletka má pozastavenou činnost a hrozí jí distanc. Vlajkonoška italské výpravy z paralympijských her v Riu de Janeiro neprošla mimosoutěžní kontrolou 17. října v Boloni.

 

Twitter

Před třemi roky v Riu získala Caironiová, která po nehodě na motocyklu v roce 2007 přišla o levou nohu, také stříbrnou medaili v dálce. Ve sbírce má rovněž dvě zlaté medaile na stovce a stříbro z dálky na mistrovství světa v letech 2015 a 2017.

Caironiová chtěla přidat další medaili na šampionátu, který začíná ve čtvrtek v Dubaji. Uvedla, že zakázaná látka se nacházela v krému, kterým si mazala vřed způsobený protézou na amputované noze. Krém údajně užívala v malých dávkách, při nichž není potřeba žádat o terapeutickou výjimku. "Teď ale přijdu rok před paralympiádou o mistrovství světa a stále jsem nenašla lék na svůj vřed," uvedla v prohlášení.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.