Rubriky:

Atletika

Neskutečné! Duplantis opět překonal šest metrů a útočil na rekord

23. února 2020 19:34 - Praha

I při svém pátém startu v letošní halové sezoně překonal švédský tyčkař Armand Duplantis hranici šesti metrů. Na mítinku v Clermont Ferrand zvítězil výkonem 601 centimetrů. Pak útočil stejně jako ve středu v Liévin na svůj světový rekord, ale laťka ve výšce 619 cm mu znovu odolala.

 

Pascal Rossignol, Reuters

Dvacetiletý tyčkařský talent posunul tento měsíc světový rekord už dvakrát. V Toruni skočil 617 cm a po šesti letech vymazal z čela historických tabulek výkon Francouze Renauda Lavillenieho. V Glasgow pak Duplantis přidal k rekordu další centimetr.

V Clermont Ferrand za ním skončil pořadatel mítinku Lavillenie, který skočil 594 cm. Soutěž žen ovládla Američanka Sandi Morrisová výkonem 480 cm.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.