Rubriky:

Atletika

Mítink Diamantové ligy v Lausanne v srpnu nebude

30. dubna 2020 12:15 - Lausanne

Kvůli zákazu hromadných akcí ve Švýcarsku se 20. srpna neuskuteční mítink atletické Diamantové ligy v Lausanne. Organizátoři uvedli, že uvažují o jiných alternativách a formátech mítinku.

 

Ivana Roháčková

Ve Švýcarsku platí kvůli výskytu nemoci covid-19 do konce srpna zákaz veřejných akcí s účastí více než tisíce lidí. "Není proto možné, aby se větší počet lidí shromáždil ve vymezeném území, jako je stadion," uvedli ve čtvrtek organizátoři tradičního mítinku Athletissima.

Nyní pořadatelé zvažují, zda by se akce mohla konat v jiné formě. "Prověříme alternativní možnosti a formáty, abychom atletům nabídli možnost závodit," uvedli. Jako exhibice s virtuálními souboji na dálku a s využitím televizní techniky se v červnu uskuteční mítink v Oslu.

Velkolepý start sezony! S hvězdami, na sto stadionech a živě v televizi

Z patnáctidílné diamantové série bylo odloženo úvodních osm mítinků. Lausanne bylo páté v pořadí ze zbývajících sedmi v kalendáři.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.