Sprinter Bolt v prvním závodu sezony vyhrál na Jamajce čtyřstovku

15. února 2009 09:28 - KINGSTON

Jamajský sprinter Usain Bolt zahájil v sobotu novou atletickou sezónu stejně, jak probíhala celá loňská, tedy vítězstvím. Na mítinku v Kingstonu si zaběhl před nadšeným domácím publikem čtyřstovku, kterou vyhrál v čase 46,35. Navíc je potěšil svými oblíbenými vítěznými gesty.

Trojnásobný olympijský vítěz z Pekingu na své netradiční trati 50 metrů před cílem zpomalil, obracel se na diváky doprava i doleva a usmíval se až do cíle. "Prvních 300 metrů bylo dobrých, ale na těch posledních sto to chce ještě zapracovat. Nejsem v nejlepší kondici, ale jsem rád, že jsem to zvládl," dodal v cíli fenomén loňské sezóny.

Bolt, jenž podle očekávání převzal v pátek na Jamajce ocenění pro nejlepšího sportovce země, má na této trati osobní rekord ještě o sekundu lepší. Pokud by chtěl ale pomýšlet na světový rekord i na této trati, musel by běžet o více než tři sekundy rychleji než v sobotu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.