Clay na desetiboji v Götzisu se Šebrlem závodit nebude

4. května 2009 17:49 - GÖTZIS

Desetibojař Roman Šebrle nebude mít na mítinku v Götzisu na konci května za soupeře Bryana Claye. Zatímco český mistr světa a světový rekordman start v rakouské Mekce vícebojů potvrdil, americký olympijský vítěz tam závodit nebude, i když do Götzisu přijede.

Clay prý kvůli povinnostem po zlaté olympijské sezóně nestihl kvalitně trénovat a není jisté, jestli vůbec přijede na srpnové mistrovství světa v Berlíně.

Vedle Šebrleho, pětinásobného vítěze mítinku, potvrdili start v Götzisu také stříbrný olympijský medailista Andrej Kravčenko z Běloruska a vicemistr světa Maurice Smith z Jamajky. Mezi ženami slíbila svou účast olympijská vítězka v sedmiboji Ukrajinka Natalia Dobrynská, soupeřkou jí bude mimo jiné Polka Karolina Tyminská. Clay by měl v Götzisu absolvovat tiskovou konferenci a trénink s dětmi.

Tradiční vícebojařský mítink ve městě pod alpskými vrcholky, kde Šebrle v roce 2001 vytvořil světový rekord, se koná 30. a 31. května.

ČTK

Časová osa: Atletika

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.