Tyčkařka Dragilaová ukončila kariéru

9. září 2009 22:30 - PAŘÍŽ

Americká tyčkařka Stacy Dragilaová ukončila kariéru. Osmatřicetiletá bývalá olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa byla jednou z průkopnic této disciplíny a s vrcholovým sportem se rozloučila středečním vítězstvím na mítinku v Paříži, kde přeskočila laťku ve výšce 455 centimetrů. Nyní se chce věnovat trenérské práci.

 

internet

"Bylo skvělé, že jsem se stala průkopnicí tohoto sportu a byla první, kdo v něm vyhrál zlatou medaili na olympiádě," uvedla Američanka, jež vyhrála premiérový olympijský závod na hrách v Sydney v roce 2000.

Někdejší soupeřka české světové rekordmanky Daniely Bártové, jež ukončila kariéru už v roce 2001 v 27 letech, zlepšila osmkrát světové maximum až na 483 cm, které přeskočila v roce 2004 v Ostravě.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.