Rubriky:

Atletika

Tyčkařka Dragilaová ukončila kariéru

9. září 2009 22:30 - PAŘÍŽ

Americká tyčkařka Stacy Dragilaová ukončila kariéru. Osmatřicetiletá bývalá olympijská vítězka a dvojnásobná mistryně světa byla jednou z průkopnic této disciplíny a s vrcholovým sportem se rozloučila středečním vítězstvím na mítinku v Paříži, kde přeskočila laťku ve výšce 455 centimetrů. Nyní se chce věnovat trenérské práci.

 

internet

"Bylo skvělé, že jsem se stala průkopnicí tohoto sportu a byla první, kdo v něm vyhrál zlatou medaili na olympiádě," uvedla Američanka, jež vyhrála premiérový olympijský závod na hrách v Sydney v roce 2000.

Někdejší soupeřka české světové rekordmanky Daniely Bártové, jež ukončila kariéru už v roce 2001 v 27 letech, zlepšila osmkrát světové maximum až na 483 cm, které přeskočila v roce 2004 v Ostravě.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.