Rubriky:

Atletika

Na MČR v atletice se představí téměř kompletní česká elita

8. srpna 2020 09:24 - Praha

Pro sportovce je tato sezona velmi specifická. Kvůli pandemii koronaviru se mezinárodní sezona výrazně okleštila a pro mnohé české závodníky bude vrcholem právě domácí atletický šampionát, který se koná v Plzni již tento víkend. Program začíná v 11:30 soutěží kladivářek.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Fanoušci se mohou těšit na českou atletickou elitu, která se představí ve svých hlavních disciplínách. Asi nejvíce očekávaný je start Lady Vondrové v závodě na 400 metrů, kde by ráda zaútočila na hranici 51 sekund.

Poprvé v této sezoně poběží svou hlavní disciplínu dvojnásobná mistryně světa na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. Kvůli zdravotním problémům se museli odhlásit koulař Tomáš Staněk, oštěpař Jakub Vadlejch nebo čtvrtkař Pavel Maslák. Oštěpařka Špotáková však na startu chybět nebude.

Zraněný Staněk si dá přestávku, vrchol sezony bude bez něj

Závodní program v Plzni začíná v 11:30 a diváci jej mohou v omezeném počtu sledovat přímo na stadionu nebo v neděli od 12:30 na programu ČT sport.

bp, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.