Rubriky:

Atletika

Sprinterka Čechová vyhrála ve Vídni šedesátku a má limit

13. února 2011 09:20 - VÍDEŇ

Sprinterka Kateřina Čechová vyhrála na halovém atletickém mítinku ve Vídni běh na 60 metrů. Ještě o setinu rychlejší než ve finále byla v rozběhu, v němž časem 7,33 sekundy splnila limit pro start na halovém mistrovství Evropy v Paříži.

Limity měli ve Vídni na dosah i další čeští reprezentanti. Pavlu Maslákovi chybělo v běhu na 400 metrů sedmnáct setin sekundy, vítězný překážkář Stanislav Sajdok potřeboval být rychlejší o pět setin.

Čechová je dvanáctou jistou účastnicí březnového HME. O start na šampionátu naopak nejspíš přijde tyčkař Michal Balner, který si na sobotním mítinku v Doněcku při pokusu o zdolání 582 centimetrů zranil ruku.

"Většinou se tyč láme na tři kusy, ale tahle se zlomila na dvě. Zranění nevzniklo pádem, ale tím tlakem, jak mi tyč vibrovala v ruce. Mistrovství Evropy je asi pasé, což je škoda, cítil jsem šanci," citoval Balnera web atletika.cz.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.