Americký sprinter Rodgers neprošel dopingovým testem

14. srpna 2011 08:48 - RALEIGH

Americký sprinter Mike Rodgers, čtyřka letošních světových tabulek v běhu na 100 metrů, neprošel dopingovým testem. V těle měl zakázaný stimulant a jeho start na mistrovství světa v Tegu je ohrožen.

Tresty za nález stimulantů se pohybují od napomenutí až k několikaměsíčnímu zastavení činnosti. Rodgers požádal o kontrolu vzorku B, její výsledek však bude znám až dva dny po pondělním uzavření americké nominace. Světový šampionát začne 27. srpna, šestadvacetiletý Rodgers měl v Koreji běžet stovku a štafetu 4x100 metrů.

Předloňský mistr USA Rodgers letos zaběhl stovku za 9,85 sekundy a v Tegu mohl útočit na medaili. Ze sprinterů, kteří jsou v tabulkách před ním, je totiž Tyson Gay po operaci a Steve Mullings měl podle jamajských médií rovněž pozitivní dopingový test.

Podle Rodgersova agenta se zakázaná látka dostala do atletova těla omylem. "V Itálii šel s přáteli do klubu a dal si energetický nápoj. Ale přinesli mu bohužel jiný, než chtěl, jeden z těch, které obsahují stimulanty," řekl agent Tony Campbell agentuře Reuters.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: