Rychlý holky se dočkaly! Po dvou letech si doma můžou vystavit medaile

6. listopadu 2011 13:31 - PRAHA

Nezvyklý medailový ceremoniál proběhl během sobotního vyhlášení Atleta roku. Čtvrtkařská štafeta ve složení Jitka Bartoničková, Zuzana Bergrová, Zuzana Hejnová a Denisa Rosolová ze skupiny přezdívané Rychlý holky se dočkala bronzových medailí, které přitom vybojovala na halovém mistrovství světa v katarském Dauhá už skoro před dvěma lety.

 

Ivana Roháčková, Právo

Důvod dlouhého čekání? Nechuť Jamajčanek, které byly pro doping jedné ze svých členek Bobby Gaye-Wilkinsové diskvalifikovány, bronzové medaile vrátit. Na mistrovství světa v Tegu už jamajská výprava doručila tři ze čtyř medailí, ale jedna stále chyběla – právě od hříšnice Gaye-Wilkinsové. „Asi s ní ještě pořádala rozlučku,“ usmívala se Bergrová.

Lepší než v kanceláři

Už ani nedoufaly, že se dočkají. Ale když před pár dny na svaz dorazil i poslední bronz, mohly bežkyně jásat, i když o autenticitu okamžité radosti z medaile přišly. „Určitě to ale bylo hezčí převzít tady než někde v kanceláři,“ přiznávala Rosolová. Nevadilo ani, že od bývalé koulařky Heleny Fibingerové dostaly medaile v krabičce, ne tradičně na krk. „Ještě by nám poničily účes,“ vtipkovala Hejnová.

O to větší odhodlání teď má sedmá nejlepší štafeta z letošního mistrovství světa v Tegu, aby si další medaili vybojovala přímo na dráze. Také už skupině pod vedením trenérky Blažkové začala tvrdá příprava soustředěním na Zadově. „Dřely jsme jako Rambo na Sibiři se špalkama,“ přirovnávala s úsměvem Bergrová.

Michal Osoba, Sport.cz

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.