Zemřel atletický trenér Liška, vedl Odložila, Plachého či Tesáčka

11. července 2021 15:51 - Praha

V 92 letech zemřel atletický trenér Jan Liška, který vedl několik vynikajících československých běžců. Objevil pozdějšího stříbrného olympijského medailistu z Tokia Josefa Odložila a mezi jeho svěřence patřili i účastník čtyř olympiád Jozef Plachý či halový mistr Evropy Luboš Tesáček. O Liškově sobotním úmrtí informoval atletický svaz na svém webu.

 

Liška, který v roce 1957 absolvoval jako jeden z prvních studentů FTVS, byl uznávaným expertem v metodice tréninku středních a dlouhých tratí. S kolegou Milošem Písaříkem napsal hojně využívanou publikaci Běhy na střední a dlouhé tratě. V 80. letech minulého století působil také jako šéftrenér atletů pražské Dukly.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.