Zemřel bývalý koulařský rekordman Šmíd, trenér a manžel Fibingerové

26. července 2021 18:04 - Praha

V 87 letech zemřel bývalý koulař a později trenér Jaroslav Šmíd. Někdejší československý rekordman po skončení aktivní kariéry vedl řadu elitních vrhačů v čele s Helenou Fibingerovou, s kterou se oženil. O Šmídově úmrtí informoval na svém webu atletický svaz.

 

Jan Handrejch, Právo

Šmíd získal ve vrhu koulí pět československých titulů a v roce 1968 vytvořil národní rekord 18,63 metru. O dva roky dříve skončil na evropských halových hrách v Dortmundu na pátém místě.

Jako trenér dovedl Fibingerovou k titulu mistryně světa, bronzové olympijské medaili, dosud platnému světovému rekordu v hale a osmi titulům halové mistryně Evropy. Připravoval také diskaře Josefa Šilhavého, Gejzu Valenta, Vladimíru Rackovou a Zdeňku Šilhavou.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.