Překážkářská mistryně světa Felicienová skončila s atletikou

25. října 2013 09:19 - Toronto

Mistryně světa v běhu na 100 metrů překážek z roku 2003 Perdita Felicienová skončila ve 33 letech s atletikou. Kanadská rekordmanka s časem 12,46 sekundy se naposledy objevila na velké akci na mistrovství světa 2011, vloni se připravila o šanci startovat na olympijských hrách v Londýně diskvalifikací kvůli ulitému startu ve finále domácího šampionátu.

Olympijský úspěch tak Felicienové zůstal v její kariéře zapovězen. V Aténách 2004 ve finále jako úřadující mistryně světa zakopla o první překážku a upadla, o čtyři roky později v Pekingu chyběla, protože se nestihla zotavit po zlomenině nohy. Vedle titulu z Paříže má z MS ve sbírce úspěchů ještě stříbro z Ósaky 2007, zlato (2004) a stříbro (2010) vybojovala i na 60 metrů překážek na světových šampionátech v hale.


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: