Zemřel Zátopkův olympijský soupeř Chataway

19. ledna 2014 15:50 - Londýn

V Londýně v neděli zemřel bývalý světový rekordman v běhu na 5000 metrů Christopher Chataway. Britskému vytrvalci, soupeři Emila Zátopka z olympijských her v roce 1952 v Helsinkách, bylo 82 let.

Chataway v Helsinkách v posledním kole závodu na 5000 metrů upadl a trojice soupeřů v čele se Zátopkem mu utekla. Do cíle doběhl na pátém místě a olympijské medaile se nedočkal ani o čtyři roky později v Melbourne.

Na mistrovství Evropy v roce 1954 získal Chataway na pětikilometrové trati stříbro, necelé dva měsíce poté vylepšil světový rekord o pět sekund na 13:51,6. Ještě před skončením atletické kariéry začal pracovat v televizním zpravodajství, posléze byl zvolen do Dolní sněmovny a v roce 1995 povýšen do šlechtického stavu.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: