Při protidopingové razii ve Španělsku byl zatčen i exmistr Evropy

12. března 2014 15:58 - Sevilla

Španělská policie zatkla třináct osob při zátahu na distributory dopingových látek a mezi podezřelými se ocitl i bývalý mistr Evropy v běhu na 3000 metrů překážek Antonio Jiménez. Podle agentury EFE u šampiona z mnichovského šampionátu v roce 2002 byly nalezeny injekční stříkačky, růstové hormony a krevní konzervy.

Akce s názvem Operación Jimbo se odehrála v několika městech, sedmatřicetiletý Jiménez byl zatčen ve svém bytě v Seville. I za pouhé držení dopingových látek mu ve Španělsku hrozí dvouleté zastavení činnosti.

Vedle titulu z Mnichova má Jiménez ve sbírce úspěchů ze stejného roku i stříbro ze závodu na 3000 metrů z halového kontinentálního šampionátu ve Vídni. Finalista olympijských her v Aténách byl naposledy na velké akci třináctý v závodě na 3000 metrů překážek na předloňském ME v Helsinkách.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.