Rubriky:

Atletika

Cachová vyhrála poprvé sedmiboj v Kladně v osobním rekordu, Lukáš skončil druhý

11. června 2016 16:37 - Kladno
(Aktualizováno: 11. června 2016 17:34)

Sedmibojařka Kateřina Cachová vyhrála poprvé v kariéře mezinárodní vícebojařský mítink v Kladně v osobním rekordu 6328 bodů. Tři týdny staré maximum z domácího šampionátu si vylepšila o 43 bodů, i když pokazila v druhém dnu skok daleký a připravila se o možnost atakovat český rekord Elišky Klučinové. Cachová si upevnila druhé místo v domácích tabulkách, její součet je čtvrtý nejlepší v české historii. Obhájce vítězství v desetiboji Marek Lukáš skončil druhý také v osobním rekordu 7903 bodů. Vyhrál Nor Lars Vikan Rise (7925), třetí místo obsadil Estonec Mikk Pahapill (7814). Těsně pod stupni vítězů skončil druhý z českých desetibojařů Jan Doležal, který si rovněž zlepšil své maximum na 7730 bodů.

 

Jan Kucharčík

Cachová v průběhu soutěže nebyla v čele jen po třetí disciplíně vrhu koulí, který je její slabinou. Ještě po prvním dnu mohla pomýšlet na rekord Klučinové, který má hodnotu 6460 bodů; ztrácela na něj v mezisoučtu 32 bodů. Mohla tak navázat na rekordní sudé roky 2010, 2012 a 2014, kdy v Kladně vždy padl národní rekord. Jenomže krach ve skoku dalekém, první disciplíně druhého dne, ji o šanci připravil.

Na překážkách předvedla Cachová třetí čas kariéry a desetibojařský rekord 13,16 sekundy. Ve výšce se blýskla slušným výkonem 182 cm. V jinak slabé disciplíně vrhu koulí zaznamenala absolutní osobní rekord 12,96 metru a čas 24,12 na dvoustovce byl jen dvě setiny za jejím maximem. V dálce však skočila 599, byť umí o 41 centimetrů dál. V hodu oštěpem také lehce zaostala za svými možnostmi, ale na osmistovce si zaběhla další osobní rekord.

"I když se mi nepovedla dálka, tak jsem věřila, že na osobní rekord to vyjde. V oštěpu jsem naštěstí neztratila moc. Věděla jsem, že když zlepším osmistovku, že to padne," prohlásila Cachová. "Vyvezla jsem se za holkama, to se běží vždycky dobře," pochvalovala si. "Sice to zase bolelo, ale člověk má stejně lepší pocit, když se to podařilo," doplnila Cachová.

Lukáše potěšil osobní rekord. "Ale přál jsem si, aby to dneska začínalo osmičkou," zalitoval. "Nějak se mě tady držela smůla. Ztratil jsem hodně bodů v tyči, disk se také nevyvedl, první den jsem také ztratil hodně bodů na skocích," konstatoval. "Až se to někdy konečně sejde, tak to určitě už začne osmičkou. Ale jsem rád i za to druhé místo," dodal Lukáš.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.