Rubriky:

Atletika

Zátopkové vadily bláboly, tak sepsala knihu. Chtěla jsem, aby někde byla pravda, říká

24. června 2016 08:13 - Praha

Už před padesáti lety sepsali knihu „Dana a Emil Zátopkovi vypravují“. Jenže legendární manželé v ní z politických důvodů nemohli popsat všechno. Od té doby vyšla o čtyřnásobném běžeckém olympijském vítězi a zlaté oštěpařce řada publikací, ale zdaleka ne všechny informace odpovídaly realitě. A tak se Zátopková rozhodla sepsat novou knihu „Náš život pod pěti kruhy“, kterou ve svých 93 letech pokřtila.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Publikace má 600 stran. „Je to bichle, nevím, jak to tak narostlo,“ smála se. Knihu tvořila posledních sedm let. „Všichni mě k tomu poňoukali a já chtěla, aby někde byla napsaná pravda. O mě nešlo, spíš o Emila. V různých knihách byla spousta blábolů, což mi vadilo. A bylo hezké vzpomínat na různé společné hezké chvíle,“ vyprávěla Zátopková.

Vznikl i komiks a film

Životopisné dílo tvoří zábavné vzpomínky a vyprávění historek ze sportovního, ale i soukromého života slavného českého sportovního páru. Zátopková vypráví o dětství, sportovních začátcích, úspěších i neúspěších a dlouholetém partnerství. V knize jsou také dosud nepublikované fotografie.

Zátopkova silueta je hlavním motivem českého olympijského týmu pro hry v Riu. Už dříve vyšel o nejslavnějším běžci české historie komiks z pera autora libreta Jana Nováka a výtvarníka Jaromíra Švejdíka a vznikl i film od režiséra Davida Ondříčka.

sob, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.