Česká výprava na ME má rekordní počet atletů

27. června 2016 15:46 - Praha
(Aktualizováno: 27. června 2016 16:13)

Na mistrovství Evropy v Amsterdamu bude startovat rekordních 51 českých atletů. V předběžné nominaci je 32 mužů a 20 žen, jeden z oštěpařů ale zůstane náhradníkem. Šampionát se uskuteční od 6. do 10. července.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V týmu jsou všechny hlavní české opory a medailoví aspiranti včetně oštěpařů Barbory Špotákové a Vítězslava Veselého či překážkářky Zuzany Hejnové a sprintera Pavla Masláka. Chybět ale bude sedmibojařka Eliška Klučinová, která vynechala už mítink v Kladně a kvůli zdravotním problémům zrušila i účast v Nizozemsku.

Dosud nejvíc atletů na kontinentální šampionát odjelo před deseti lety do Göteborgu, kde závodilo 45 českých sportovců.

V současném týmu je i oštěpař Petr Frydrych, který sice splnil nominační kritérium, ale je v domácím žebříčku podle výkonnosti až na čtvrtém místě, zatímco v každé disciplíně mohou startovat pouze tři atleti jedné země. Frydrych je tak náhradníkem.

Po třech zástupcích bude mít Česká republika i mezi oštěpařkami, ve skoku o tyči mužů i žen, ve vrhu koulí mužů, v běhu na 400 metrů překážek žen a desetiboji.

Případný start Lucie Sekanové v závodu na 3000 metrů překážek a trojskokanky Lucie Májkové startující na divokou kartu musí ještě potvrdit technický delegát ME.

"Nominační kritérium pro trojskok bylo nastaveno se zahrnutím ruských závodnic. Lucie (Májková) je z těch, kteří zůstali blízko limitu, nejvýše tabulkově, a tedy s největším potenciálem postupu do finále," vysvětlil v tiskové zprávě svazu šéftrenér reprezentace Tomáš Dvořák.

Na dvě tratě je přihlášena běžkyně Kristiina Mäki. "Pravděpodobně zvolím pětku, ale ještě to nechávám otevřené," uvedla česká rekordmanka, které o výběru trati napoví i středeční závody ve Finsku, odkud má předky po otci.

Nominace ČR:
Muži:
Veleba (100 m)
Maslák (400 a 4x400 m)
Holuša, F. Sasínek, Vitner (všichni 1500 m)
Homoláč, Kocourek, Pavlišta, Dymák (všichni půlmaraton)
Svoboda (110 m př.)
Brož (400 m př.)
Müller (400 m př. a 4x400 m)
Bába (výška)
Kudlička, Balner, Posekaný (všichni tyč)
Juška (dálka)
Staněk, Prášil, Stašek (všichni koule)
Voňavka (disk)
Melich (kladivo)
Vadlejch, Veselý, Jílek, Frydrych (všichni oštěp)
Sýkora, Helcelet, Lukáš (všichni desetiboj)
Šorm, Tesař, Desenský (všichni 4x400 m)
Ženy:
Pírková (200 m)
Mäki (1500 a 5000 m)
Vrabcová-Nývltová (půlmaraton)
Cachová (sedmiboj)
Koudelová (100 m př.)
Hejnová, Rosolová, T. Vokálová (všechny 400 m př.)
Sekanová (3000 m př.)
Hrubá (výška)
Ptáčníková, Maláčová, Šilhanová (všechny tyč)
Červenková (koule)
Staňková (disk)
Šafránková (kladivo)
Špotáková, Jurkovičová, Šedivá (všechny oštěp)
Májková (trojskok)
sob, ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: