Smolař Juška doplatil na remízu. Příště jim nic nedaruju, sliboval český dálkař

8. července 2016 08:14 - Amsterdam

Hodnota nejdelšího skoku boj o bronz nerozsoudila. O tom, zda se na stupně vítězů při mistrovství Evropy postaví Radek Juška, nebo Ignisious Gaisah, rozhodoval až druhý nejdelší pokus dálkařského finále. Smutnějším byl český skokan, na něhož zbyla nevděčná čtvrtá pozice.

 

Matthias Schrader, ČTK/AP

Svěřenec Josefa Karase se vyšvihl na bronzovou pozici ve druhé série, kdy využil dobrého větru v sektoru a doletěl na 793 cm. Boj o zlato se odehrával daleko za hranicí osmi metrů mezi vítězným Britem Gregem Rutherfordem a Švédem Michelem Tornéusem, ale bitva o třetí stupínek byla otevřená.

Jušku z něj vystrnadil ghanský rodák reprezentující Nizozemsko, v páté sérii skočil rovněž 793 cm. A souboj druhých nejlepších skoků vyzněl 782 cm ku 771 cm pro Gaisaha.

„Je to Evropa a čtvrté místo je dobré, na druhou stranu jsem naštvaný," přiznal Juška. Snažil se ještě posledním pokusem zvrátit soutěž ve svůj prospěch, ale přešlápl. „Tohle čtvrté místo mě nakopne a příště jim nic nedaruju," sliboval.

Michal Osoba (Amsterdam), Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: