Rubriky:

Atletika

Bolt je v týmu pro Rio, připravenost ale ještě musí potvrdit

12. července 2016 10:13 - Kingston

Usain Bolt je i přes nedokončenou domácí kvalifikaci součástí jamajského olympijského týmu a byl nominován národní asociací do závodů na 100, 200 i 4x100 metrů. Na všech těchto tratích by měl v Riu de Janeiro obhajovat zlaté medaile z Pekingu a Londýna.

 

Gilbert Bellamy, Reuters

Po zranění, které mu znemožnilo dokončit stovku a nastoupit do dvoustovky na takzvaných "trials" v Kingstonu, byl Bolt zařazen do týmu na základě výjimky pro zdravotně indisponované sportovce. Svoji připravenost na start v Riu bude muset ještě potvrdit na mítinku Diamantové ligy v Londýně 22. a 23. července. Měl by tam startovat na dvoustovce.

Světový rekordman nedokončil domácí olympijskou kvalifikaci kvůli svalovému zranění ve stehně. Vyšetření u německé kapacity Hanse-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta ukázalo, že se nejedná o vážný problém, do londýnského mítinku by měl být Bolt opět zcela fit.

Na základě podobné výjimky jsou v jamajské nominaci také obhájce olympijského bronzu v běhu na 110 metrů překážek Hansle Parchment, vicemistryně světa na dvoustovce Elaine Thompsonová i jedna ze soupeřek Zuzany Hejnové v běhu na 400 metrů překážek Janeive Russellová, třetí žena letošních světových tabulek.

Jamajku bude v Riu reprezentovat 59 atletů, výpravu dále tvoří dva reprezentanti v plavání a po jednom ve skocích do vody a v gymnastice.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika