Rubriky:

Atletika

Holuša vynechává halovou sezónu. Trápí ho achillovka, titul neobhájí

4. ledna 2017 12:41 - Praha

Stříbrný medailista z loňského halového mistrovství světa Jakub Holuša vynechá halovou sezónu, v níž měl obhajovat titul mistra Evropy v běhu na 1500 metrů. Osmadvacetiletý atlet měl potíže s achillovkou a nestihl začátek přípravy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Objevily se problémy s úponem (achillovky), které mi znemožnily začít podle plánu trénink na halovou sezonu. Původ je v podvrtnutém kotníku na vojenském cvičení v září. Pak začaly bolesti, které byly stále intenzivnější," uvedl Holuša v tiskové zprávě.

Po poradě s profesorem Pavlem Kolářem a trenérem Jiřím Sequentem se rozhodl neriskovat, vynechat halu a připravit se na léto. Na březnovém halovém ME v Bělehradu přitom mohl obhajovat předloňské zlato z Prahy.

"Nebylo to jednoduché rozhodnutí. Možná bych ještě na poslední chvíli něco v hale stihl, ale nechci nic riskovat ani urychlovat. V hale jsem už medaile získal, mým cílem jsou letní úspěchy," dodal Holuša. V tréninku už začal pomalu klusat a noha ho nebolí.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Chris Froome, Thibaut Pinot nebo Geraint Thomas. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.