Špotáková vsadila na homeopatika, teď chce česat techniku

3. června 2017 18:44 - Praha

Pro někoho šarlatánství, oštěpařská světová rekordmanka Barbora Špotáková ale na léčbu homeopatiky nedá dopustit. Pochvalovala si ji po loňské zlomenině nártu a po alternativní přírodní medicíně sáhla i na úvod letošní sezóny.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Vleklého nachlazení se ne a ne zbavit, vidina dlouhé cesty na západ USA kvůli Diamantové lize v Eugene v ní příliš optimismu nevzbuzovala.

„Ale povedlo se mi dostat k jedné doktorce, která se věnuje homeopatii. Měla termín buď před odletem do Eugene nebo až v říjnu. Tak jsem urychlila natáčení spotu pro sponzora a spěchala za ní. A za dva dny jsem byla jako jiný člověk,“ pochvalovala si.

Z Eugene se tak vracela se čtvrtým místem, limitem pro světový šampionát a hlavně fit. „Samozřejmě ale ta cesta v podstatě na otočku dá zabrat, což si člověk jako mladší nepřipouští,“ přiznává pětatřicetiletá světová rekordmanka.

Proti mistryni Evropy

A tak ani trénink po návratu nebyl optimální. „Ještě potřebuju učesat techniku, ani v pondělí na Odložilově memoriálu asi nebudou všechny hody stabilní. Ale když jeden uletí a přibydou další metry, budu spokojená,“ ujišťovala.

Soupeřky ale bude mít kvalitní v čele s běloruskou mistryní Evropy Taťjanou Chaladovičovou. „Ta má velkou formu, každý pokus má stabilní,“ chválí vítězku z Eugene.

„Za 65 metrů už letos naházelo dost holek, bude to velice těžké, navíc teď dostala povolení závodit Ruska Rebryková, o níž šly zvěsti, že vloni házela na tréninku sedmdesát. Já doufám, že to bude jako v předchozích sezónách, já se budu postupně posouvat a děvčata horšit nebo aspoň nezlepšovat,“ věří Špotáková s úsměvem. „Počítám, že budu muset bojovat, ale bez toho by to nebylo ono.“

Světové tabulky 2017  
1. Tugsuzová (Tur.) 67,21 m
2. Š'-jing Liou (Čína) 66,47 m
3. Chaladovičová (Běl.) 66,30 m
...  
9. Špotáková (ČR) 63,30 m
Michal Osoba, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.