Rubriky:

Atletika

Chci ukázat, že stále patřím do špičky, říká před šampionátem obhájkyně titulu Hejnová

28. července 2017 14:46 - Praha

Spokojená vyrazí příští týden na světový šampionát do Londýna překážkářka Zuzana Hejnová. Dvojnásobná mistryně světa je plná optimismu, problémová achilovka ji nebolí a test před odletem dopadl velice slušně. „Cítím se dobře. Forma stoupá. Věřím, že mám na to bojovat o medaili,“ prohlásila třicetiletá úspěšná atletka.

 

Ivana Roháčková

O třetí zlato v řadě bude na nadcházejícím mistrovství světa v Londýně bojovat překážkářka Zuzana Hejnová. Třicetiletá atletka během sezóny odešla od německého kouče Falka Balzera a začala se připravovat s trenérkou Danou Jandovou, kterou zná již od mládežnických let. „Tahle změna je pro mě určitě přínosem. Jsem teď spokojená,“ líčila s úsměvem na tváři Hejnová na páteční tiskové konferenci.

„Rozumíme si, jsme kamarádky, na tréninku je ale pro mě autoritou a mám k ní respekt,“ vyprávěla dál. V poslední fázi přípravy, na soustředění v Nymburku, se však bez své trenérky musela na několik dní obejít. „Dana byla na evropském šampionátu juniorů, sama jsem ale nezůstala. Trénovala jsem s Helenou Fuchsovou. Je to odbornice na čtvrtku, a ještě k tomu fyzioterapeutka, takže se starala i o mé zdraví,“ pochvalovala si.

K dobré náladě jí přispívá i fakt, že problémová achilovka nezlobí a ona tak může naplno trénovat. „Vůbec mě teď nebolí. Psychicky mi hodně pomohlo i nedávné vítězství na Diamantové lize v Rabatu, takže se teď opravdu cítím dobře,“ dodala s tím, že slušně dopadl i čtvrteční test na tři sta metrů překážek v Chebu. „Bylo chladno a mrholilo, takže si myslím, že s časem mohu být spokojená.“

Soupeřky s ní musí počítat

Nyní bude olympijská bronzová medailistka ladit formu ještě v Jablonci a ve středu pak zamíří do Londýna. „Už se těším, mám to tam ráda,“ přiznala s tím, že na tomto stadiónu se jí doposud dařilo, a tak věří, že skvělé výkony tady předvede i tentokrát. „Je tam vždy výborná atmosféra, diváci tady atletice rozumí. Doufám, že zde udělám dobrý výsledek,“ přeje si česká rekordmanka.

Za největší favoritky považuje Američanky Shamier Littleovou a Kori Carterovou. Cenný kov by ale chtěla také. „Samozřejmě, že pro každého je snem obhajoba titulu, ale letos se běhá opravdu rychle. Uvidíme, v jaké formě přijedou soupeřky. Už během rozběhu a semifinále se ukáže, jak na tom jsme,“ odhadovala.

„Brala bych jakoukoliv medaili a udělám pro ni všechno. Holky na Diamantové lize v Rabatu viděly, že mi forma jde nahoru. Věřím tomu, že se mnou pořád počítají, a že ví, že si na mě budou muset dávat pozor. A to je pro mě motivace, abych ukázala, že stále patřím do špičky,“ uzavřela úřadující světová šampiónka.

Veronika Kramlová, Sport.cz, Právo

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika